Кирјиос го доби првиот сет со убедливи 6:2, додека во вториот сет кој беше понеизвесен резултатот беше 7:5.

И покрај поразот, Надал од понеделник ќе се искачи на првото место на светската АТП ранг листа.

Во полуфиналето, Кирјиос ќе игра Давид Ферер, кој во четвртфиналната фаза го совлада Доминик Тим со 2-0.

Во другата полуфинална пресметка ќе се сретнат Џон Изнер (САД) и Григор Димитров (Бугарија). 

Датум на објава: сабота, 19 август 2017 во 11:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар