Интересно е тоа што домашните и гостинските екипи забележаа по една победа со 2-0, односно по една победа со 1-0.

Победи со 2-0 остварија Бордо над Мец пред своите симпатизери и Анже на гости кај Амиен. По еден гол беше постигнат на дуелите Каен - Сент Етјен 0-1 иТулуз – Монпелје 1-0.

Оваа рунда во Лига 1 ќе биде комплетирана денеска со средбите, Стразбур – Лил, Дижон – Монако и Гингамп – ПСЖ. /МИА

Датум на објава: недела, 13 август 2017 во 13:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар