ПСЖ за него ќе издвои 180 милиони евра, односо 160 плус 20 како бонуси, пишува „Дело спорт“.

Трансферот на Мбапе ќе биде втор најскап по оној на бразилецеот Нејмар, кој  минатата недела од Барселона премина за неверојатно 222 милиони евра.

Според „Дело спорт“, шпекулациите дека станува збор за договорен трансфер доаѓаат од шпанскиот весник Марка, кој јавува дека ПСЖ го победи Реал

Мадрид во трката за Мбапе, откако се сложил да плати 20 милиони евра за бонуси.

Датум на објава: четврток, 10 август 2017 во 18:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар