Паричната казна ја одреди ФИБА.

Натпреварот во Приштина се играше пред полни трибини, а покрај свирежите имаше и непримерно однесување на домашните навивачи. Дуелот заврши со победа на Косово од 72:68.

Во сабота Македонија ќе биде домаќин во реваншот од претквалификациите за Светското првенство на селекцијата на Косово. /МИА

Датум на објава: среда, 09 август 2017 во 13:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар