Резултат по четвртини: 26:18; 22:12; 11:19 и 19:20.

Послабото прво полувреме беше причина за поразот во овој дуел. Португалија првото полувреме го добија со резултат 42:30.

Најефикасен во нашата репрезентација беше Андреј Јордановски со 20 поени, додека по 12 постигнаа Кирил Панов и Павле Михалоски.

Македонија утре во натпревар за пласман од 13-16.место ќе игра против Шведска, која денеска загуби од Исланд 71:63.

Датум на објава: петок, 04 август 2017 во 21:44
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар