Селекцијата на домаќинот ја победи Македонија со 89:43. Резултат по четвртини: 22:7; 25:13; 21:15 и 21:8.

Домашната репрезентација со убедливата победа ја потврди фаворитската улога на овој шампионат.

Во редовите на Македонија Теа Митрева беше единствената кошаркарка со двоцифрен број поени - 11.

Утре во натпревар од 2.коло од Ц групата Македонија ќе игра против селекцијата на Украина.

Датум на објава: петок, 04 август 2017 во 21:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар