Нашите ракометарки ги освоија бодовите против  Грција, чија селекција реши да го напушти паркетот, револтирана од македонската химна, македонското име, македонскиот идентитет и македонската публика.

Грците бараа да се тргне името „Македонија“ од маиците на стручниот штаб, а откако тие не попуштија, ЕХФ наложи да се излезе на терен. Грција мина речиси една минута на паркетот, па реши да се повлече, а судијата ѝ го додели службено триумфот на Македонија.

Датум на објава: вторник, 01 август 2017 во 18:46
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар