Нивни противник во полуфиналето, кое се игра в четврток, ќе биде селекцијата на светскиот првак Србија, која оствари убедлива победа од 15:5 над Австралија.

Во второто полуфинале ќе играат: Грција и домаќинот Унгарија. Грција ја победи Црна Гора со 12:7, а Унгарија беше подобра од Русија со 14:5.

Вечерва се играат полуфиналните дуели кај жените: Русија и САД и Канада – Шпанија. /МИА

Датум на објава: среда, 26 јули 2017 во 10:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар