Македонецот денеска беше поуспешен од Ариас Борис од Боливија со со 2-0.

Првиот сет Јотовски го доби со 6:4, а во вториот беше 7:5.

Јотовски на овој турнир е седми носител, а на претходниот минатата седмица го освои трофејот. 

Датум на објава: четврток, 20 јули 2017 во 12:24
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар