Победникот беше решен во третата четвртина кога Лејкерс го преземаа водството и предноста не ја испуштија до крајот на мечот.

Најдобар играч во победничката екипа беше Кајл Кузма со дабл-дабл ефект 30 поени и 10 скока. Тој беше прогласен и за МВП (најкорисен играч) на финалето.

Кај Портланд се истакна Келеб Шваниган со 25 поени, 12 скокови и 7 асистенции.

За МВП на целата Летна лига е прогласен Лонзо Бол. 

Датум на објава: вторник, 18 јули 2017 во 10:29
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар