Ова значи дека еден од најдобрите европски кошаркари конечно ќе облече дрес на еден НБА тим.

Теодосиќ последните сезони играше за ЦСКА Москва и со оваа екипа освои буквално се што можеше да се освои, а лани беше и европски шампион со рускиот клуб. Тој за двегодишниот договор со ЛА Клиперс ќе заработи 12,3 милиони долари.

Со репрезентацијата на Србија има освоено три сребрени медали: еден на Олимписките игри во Рио (2016); еден на Светското првенство во Шпанија (2014) и еден на Европското првенство во Полска (2009). 

Датум на објава: петок, 07 јули 2017 во 10:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар