Извонредниот успех на 19-годишниот Заборски му донесе скок од од пет места на рејтинг листата во возрасната категорија на помлади сениори или (У21).
Членот на Макпетрол пред купот во Умаг беше седмо рангиран спортист во светски рамки. 

Датум на објава: среда, 05 јули 2017 во 10:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар