Јоноски се враќа во таборот на „црвено-жолтите“ на местото на Мартин Велковски кој беше меѓу избраниците на селекторот Раул Гонзаес на гостувањето во Украина.
Промена има и на голманската позиција па место Златко Даскаловски, пријавен за денешниот дуел е Никола Митревски.
Составот на Македонија за средбата со Чешка која е пресудна за пласман на ЕП 2018 во Хрватска: Борко Ристовски, Никола Митревски, Гоце Георгиевски, Дејан Манасков, Мартин Поповски, Ацо Јоноски, Никола Маркоски, Филип Кузмановски, Филип Лазаров, Кирил Лазаров, Филип Миркуловски, Влатко Митков, Гоце Ојлески, Жарко Пешевски, Стојанче Стоилов и Филип Талески.

Датум на објава: недела, 18 јуни 2017 во 15:36
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар