Забраната доаѓа по одлуката на Кошаркарскиот арбитражен суд (БАТ), поради, како што е наведено, тужба на еден играч, чие име не е наведено.
Суспензијата на белградските „црвено-бели“ тече од 15 јуни.

Датум на објава: сабота, 17 јуни 2017 во 18:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар