ЦСКА на Теодосиќ му понуди договор на три години со вкупна вредност од 12 милиони евра нето, објави специјализираниот кошаркарски сајт „Еурохупс“.
Претседател на рускиот шампион Андреј Ватутин вчера потврди дека очекува српскиот плејмејкер да ја прифати понудата и наскоро да го потпише новиот договор.

Теодосиќ е поврзуван со голем број на клубови од НБА, како Мајами, Бруклин, Сакраменто и Јута, а се шпекулира дека за три сезони во САД може да се заработи меѓу 25 и 30 милиони долари.

Тој веќе шест години е во Москва, во 2016 година ја освои титулата во Евролигата.

Настапувал и за Олимпијакос, Борац Чачак, ФМП Железник. Со репрезентацијата на Србија има три сребрени медали од Олимпијада, Светско и Европско првенство. 

Датум на објава: среда, 14 јуни 2017 во 12:29
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар