50-годишниот Здовц во хрватската престолнина доаѓа по две сезони поминати во грчки АЕК.

Во својата професионална тренерска кариера има и селекторски ангажман и тоа во два наврата на клупата на словенечката репрезентација.

Во Цедевита на тренерското место, Здовц ќе го наследи Вељко Мршиќ. 

Датум на објава: вторник, 13 јуни 2017 во 12:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар