- Не можев да спијам два дена во пресрет на мечот. Бев многу нестрплив и решен да дадам се од себе на теренот. Имавме силен противник кој
постојано не држеше будни. Капата доле за Кливленд, ама ние одигравме одлично и пресреќен сум што трофејот го освоивме пред нашите навивачи.

Дурант на некој начин му се реваншира на првата ѕвезда на Кливледн Леброн Џејмс за поразот во финалето 2012 кога настапуваше за Оклахома, а Леброн за Мајами.

- Му реков дека сега сме 1-1 и дека треба ова уште еднаш да го повториме. Тој е незадржлив и реди „трипл-даблови“, изјави Дурант.
Голден Стејт во финалната серија го победи Кливленд со 4-1. 

Датум на објава: вторник, 13 јуни 2017 во 10:58
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар