- Дадов се од себе во петте дуели од финалната серија. Изгубивме, тие се најдобри. Не беше наш период. Покажаа дека се најдобар тим оваа и последните три сезони, изјави Џејмс.

Кливленд ноќеска беше поразен на гостувањето кај Голден Стејт со 129:120 и му ја отстапи шампионската титула на големиот ривал кој финалната серија ја доби со 4-1 во победи. 

Датум на објава: вторник, 13 јуни 2017 во 10:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар