Влезот за натпреварот е слободен, па се очекува максимална поддршка од трибините за нашите репрезентативки за овој важен натпревар.

До пласман во баражот „црвено-жолтите“ стигна со успешниот настап на квалификацискиот турнир на Фарски Острови на кој покрај Македонија и домаќинот, настапија уште Исланд и Австрија.

Во склоп на подготовките за баражот, Македонија одигра три контролни натпревари против Русија, Литванија и Турција на меѓународниот турнир во Анталија.

Реваншот ќе се одигра во Шведска на 13 јуни. 

Датум на објава: четврток, 08 јуни 2017 во 16:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар