- Имавме убаво водство, но за жал пропуштивме голема шанса за победа. Јас и Кајли (Корвер) имавме неколку добри ситуации, но не погодивме, за разлика од ривалот кој ги користеше своите можности. Ние промашувавме, тие погодуваа, рече Џејмс.

Кливленд губи со 3-0 во серијата прв до четири победи и само чудо може повторно да му ја донесе титулата со оглед на тоа што ниту еден тим во НБА лигата не се вратил по такво водство на противникот.

Датум на објава: четврток, 08 јуни 2017 во 10:53
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар