Во интересен меч одигран ноќеска во Кливленд, актуелниот шампион во завршните 3 минути и 10 секунди, по водство од 113:107 не постигна ниту еден кош, па на противникот му дозволи да се радува на третата победа.

Леброн Џејмс постигна 39 поени,  11 скокови и 9 асистенции, додека Кајри Ирвинг 38, но и тоа се покажа недоволни за „Кавси“ да го избегнат поразот.

Кај победничката екипа, Кевин Дурант реализира 31 поен, Клеј Томсон еден помалку, а Карји Ирвин оствари дабл-дабл учинок од 29 поени и 13 скокови.

Првата шанса за освојување на шампионската титула „Воините“ ќе ја имаат на теренот на Кливленд веќе ноќта петок кон сабота во 3 часот по македонско време. /МИА

Датум на објава: четврток, 08 јуни 2017 во 10:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар