Најефикасен во тимот од Оукленд беше Кевин Дурант со 33 поени надополнети со 13 скока и шест асистенции. Стеф Кари оствари трипл-дабл  32 поени, 11 асистенции и 10 скока.
Во поразената екипа најдобар играч беше Леброн Џејмс со трипл-дабл ефект 29 поени, 14 асистенции и 11 скока. Кевин Лав постигна 27 поени и седум скока.
Ноќта среда кон четврток финалната серија со натпреварот број 3 се сели во Кливленд. 

Датум на објава: понеделник, 05 јуни 2017 во 10:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар