Тој не се сложува со пишувањата на некои медиуми дека Кливленд е аутсајдер во оваа пресметка.

- Смешно е да се каже дека некој е аутсајдер во ова финале. И ние и Голден Стејт имаме одлични екипи. Ќе биде многу тешко, не чекаат долги и исцрпувачки дуели, но се надевам дека на крајот ние ќе успееме да ја одбраниме титулата, изјави Лав.

Кливленд и Голден Стејт трет пат по ред ќе се борат за трофејот во НБА лигата. Пред две години шампион беше тимот од Оукленд, а минатата сезона насловот го освои Клувленд. /МИА

Датум на објава: понеделник, 29 мај 2017 во 09:41
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар