За Фенербахче ова беше прв трофеј во елитното натпреварување, додека нивниот тренер Жељко Обрадовиќ ја запиша деветтата титула во најквалитетното континентално клупско натпреварување.

Екпе Јудо со 10 поени, девет скока 4 асистенции и 5 блокади беше најкорисниот играч на фајнал-фор турниротшто се играше во Истанбул.

Антиќ за осум минути во финалето постигна 4 поени, имаше по еден скок и асистенција.

Најефикасни во победничкиот состав беа Бојан Богдановиќ и Никола Калиниќ беа најефикасни со по 17 поени во составот на Фенербахче, кај Олимпијакос Кем Бирк постигна 14. 

Датум на објава: понеделник, 22 мај 2017 во 10:15
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар