За Надал ова е вкупно 30.трофеј на Мастерс турнирите и 52.трофеј на земјени терени.

Воедно за најдобриот шпански тенисер титулата од Мадрид е вкупно 72. во неговата кариера.

Следен предизвик за Надал е турнирот во Рим кој почнува денеска. 

Датум на објава: понеделник, 15 мај 2017 во 09:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар