Неизвесни беа првите два сета. Првиот го доби Халеп со 7:5, а следниот и припадна на Младеновиќ во тај брекот. Во решавачкиот сет шампионката Халеп загуби два гема во сетот.

Халеп е првата тенисерка која по Серена Вилијамс (2012 и 2013 година) ја има одбрането титулата на овој турнир. /МИА

Датум на објава: недела, 14 мај 2017 во 10:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар