Голден Стејт идентично како и во првото коло против Портланд и Јута ја “доби“ со 4-0 во победи.

Решавачка за последниот триумф беше првата четвртина, која Голден Стејт ја доби со 39:17. Најефикасен на дуелот беше Стеф Кари со 30 поени, додека Дрејмонд Грин имаше „трипл-дабл“: 17 поени, 10 скокови и 11 асистенции.

Противник во финалето на „Запад“ ќе им биде победникот од второто полуфинале меѓу Сан Антонио и Хјустон. Моменталниот резултат е 2:2 во победи. 

Датум на објава: вторник, 09 мај 2017 во 12:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар