Судиите со доделувањето на црвениот картон на Хмирова веднаш и покажаа и син, и следуваше дополнителен извештај. По разгледувањето на видео снимката и извештајот на судиите за ситуацијата, ЕХФ реши нема да покрене никаква дополнителна дисциплинска постапка против ракометарката на Вардар.

Натпреварот Вардар – Ѓер на завршниот „фајнал фор“ турнир во Будимпешта е закажан за 17:45 часот. 

Датум на објава: недела, 07 мај 2017 во 11:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар