Јунак во победата на „воините“ беше Кевин Дурант кој натпреварот го заврши со 38 поени и 13 скока.

Моменталниот резултат е 3-0 во серијата прв до четири победи. Во другото полуфинале на Запдот, Сан Антонио води со 2-1 против Хјустон.

Слично е и во Источната конференција. Бранителот на трофејот Кливленд води со 3-0 против Торонто, додека Бостон има предност од 2-1 над Вашингтон. 

Датум на објава: недела, 07 мај 2017 во 10:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар