Винолас триумфираше со голем пресврт извлекувајки се од меч топка што ја имаше Мари и во четвртфиналето ќе игра против Хрватот Марин Чилиќ кој беше подобар од Чехот Томаш Бердих.

Датум на објава: четврток, 20 април 2017 во 18:41
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар