Со борбеноста, пожртвуваноста и тактичката интелигенција Манџукиќ го воодушеви фудбалскиот свет, а особено навивачите на старата дама.

Во безбројните коментари и фотомонтажи на социјалните мрежи една од највпечатливите беше на еден навивач на Јувентус кој го имаше поставено Манџа како црнец и со фризура како на Пол Погба кој летото замина во Манчестер Јунајтед со коментар: Пол гледај го и учи. Тој го прави тоа што требаше да го правиш ти.


Датум на објава: четврток, 20 април 2017 во 18:36
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар