Во следното коло Ѓорческа (4.носителка) ќе игра против Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн, која се пласира во четвртфиналето откако нејзината ривалја Џесика Малецкова од Чешка го предаде мечот при резултат 6:0 и 4:1 за Дајхман.

Ѓорческа денекса ќе игра и меч во двојки заедно со Александрина Најденова од Бугарија (први носителки) против тенисерките од Швајцарија Илена Ин-Албон и Карин Кенел. /МИА

Датум на објава: четврток, 20 април 2017 во 12:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар