Во победничката екипа се истакна Џејмс Харден со 35 поени четири скока и осум асистенции.

Убедлива победа оствари Голден Стејт против Портланд, а со убава предност во разигрувањете за титулата се стекна и Вашингтон над Атланта.

Резултати на натпреварите од плеј-офот во НБА лигата одиграни ноќеска:

Исток:
Вашингтон – Атланта 109:101 (2-0 во победи);

Запад:
Хјустон – Оклахома 115:111 (2-0) и

Голден Стејт – Портланд 110:81 (2-0). /МИА

Датум на објава: четврток, 20 април 2017 во 09:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар