Во следните две средби што Чикаго ќе ги игра на домашен терен има шанса да го елиминира најдобриот тим на исток  во регуларниот дел.

Торонто го совлада Милвоки со 106-100 и го израмни резултатот на 1-1, а на егал по првите две средби стигна и Лос Анџелес Клиперс по триумфот над Јута со 99-91.                   

Датум на објава: среда, 19 април 2017 во 18:53
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар