Навивачите на Баерн но и најголемиот дел од неутралната публика сметаат дека Унгарецот Виктор Касаи брутално го оштети Баерн најпрво со исклучувањето на Артуро Видал што немаше да го направи и лаик, за неисклучувањето на Каземиро кој направи најмалку 4 прекршоци за жолт картон и двата гола од офсајд на Роналдо.

Во Реал пак велат дека немало ништо спорно па дури и дека тие се оштетени. Препукувањата продолжуваат а факт е само дека Реал е во полуфиналето а Баерн во аут.

Датум на објава: среда, 19 април 2017 во 18:45
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар