Ѓорческа минатата седмица настапи на ВТА турнир во Биел, Швајцарија, но не освои доволни поени да го задржи претходниот пласман (191.место).

И во конкуренција на двојки македонската тенисерка има пад од едно место и сега со 559 поени се наоѓа на 136. позиција.

Втората македонска тенисерка која има ранг на ВТА листата, Магдалена Стоилковска се наоѓа на 1.237 место со 3 бода во сингл и на 1.185 со 7 бода во двојки. /МИА

Датум на објава: понеделник, 17 април 2017 во 11:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар