Македонката заедно со руската тенисерка Анастасија Комардина ја минаа првата прека откако нивните ривалки четвртите носителки Елис Мертенс и Хетер Вотсон го предадоа мечот.

Противничките на македонско-рускиот пар ќе бидат познати вечерва, а потенцијална ривалка им е поранешната најдобра светска тенисерка Мартина Хингис од Швајцарија

Датум на објава: среда, 12 април 2017 во 15:22
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар