Хамилтон доминираше во трката и во ниту еден момент не го испушти првото место. Втор беше Германецот Себастијан Фетел во ферари, а трет младиот Холанѓанец Макс Ферстапен во ред бул. На врвот на поредокот Хамилтон и Фетел имаат по 43 бода. Следната трка од светскиот шампионат ке се вози наредниот викенд во Бахреин.

Датум на објава: недела, 09 април 2017 во 17:21
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар