Томислав Јотовски и ја донесе втората победа на Македонија во мечевите против селекцијата на Молдавија, што воедно значеше и втора победа за нашата тениска селекција во Б групата од третата Евро-африканска зона на турнирот кој се одржува во Созопол, Бугарија.
Јотовски утринава го доигра мечот против Андреј Цјумак, кој вчера беше прекинат поради темница. Тој дојде до убедлив триумф од 2-0 во сетови 6:3 и 6:2.

Потсетување дека вчера Димитар Грабул и донесе почетно водство на Македонија во со убедлива победа над Максим Булат со 6:1 и 6:1.
Претходно, црвено-жолтите гио совладаа Малта со 2-1 и Исланд со 2-0, а со оваа победа над Молдавија го осигураа првото место во групата, а со тоа и пласман во баражот за влез втората Евро-африканска зона

Датум на објава: сабота, 08 април 2017 во 11:38
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар