Инаку, мечот беше прекинат вчера поради дожд во првиот сет при резултат 4:4 во гемови. Македонија поведе со победата на Грабул, а Малта изедначи откако Томислав Јотовски го загуби вториот сингл меч.

Според програмата Македонија денеска треба да одигра и меч од 2.коло во Созопол. Противник ни е селекцијата на Исланд, која вчера ја совлада Молдавија со 2:1. За Македонија во сингл мечевите ќе настапат Грабул и Јотовски, а почетокот е предвиден во 11 часот. 

Датум на објава: петок, 07 април 2017 во 12:02
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар