Најголемо внимание во оваа рунда ќе привлече утрешниот меч меѓу Дарушафака и Црвена Звезда, по кој ќе биде познат и последниот осми тим кој ќе обезбеди пласман во четвртфиналето. Победникот од овој натпревар ќе се пласира во разигрувањето.

Двојки за денеска:
Фенербахче – Барселона,
Бамберг – Галатасарај,
Макаби ТА – Панатинаикос и
Басконија – Жалгирис.

Утре играат:
ЦСКА Москва – Олимпијакос,
Дарушафака – Црвена звезда,
Милано – Уникс Казан и
Реал Мадрид – Анадолу Ефес.

Досега во ТОП 8, место обезбедија: ЦСКА Москва, Реал Мадрид, Олимпијакос, Фенербахче, Басконија, Панатинаикос, Анадолу Ефес. 

Датум на објава: четврток, 06 април 2017 во 15:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар