Важна победа во борбата за пласман во плеј-офот извојува Мајами против Шарлот, а сигурен беше и водечкиот на Западот, тимот на Голден Стејт.
Резултати на НБА натпреварите одиграни ноќеска:
Шарлот – Мајами 99:112,
Детроит – Торонто 102:105,
Бостон – Кливленд 91:114,
Хјустон – Денвер 110:104,
Мемфис – Оклахома 100:103,
Сан Антонио – ЛА Лејкерс 95:102,
Феникс – Голден Стејт 111:120 и
ЛА Клиперс – Далас 112:101.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 65-14 (победи-порази), Сан Антонио 60-18, Хјустон 53-25, Јута 48-30, ЛА Клиперс 48-31, Оклахома Сити 45-33, Мемфис 42-37, Портланд 38-40,...

Пласман Источна конференција: Кливленд 51-27 (победи-порази), Бостон 50-28, Торонто 48-31, Вашингтон 47-31, Милвоки 40-38, Атланта 39-38, Чикаго 38-40, Мајами 38-40, Индијана 38-40,... 

Датум на објава: четврток, 06 април 2017 во 11:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар