Експедицијата на Вардар најпрво ќе слета во Загреб, а оттаму екипата патува со чартер до Брест заедно со хрватскиот шампион ППД Загреб и дел од официјалните лица.

Како првопласиран по регуларниот дел од сезоната Вардар во полуфиналето на Ф4 турнирот ќе игра против ППД Загреб утре (17:30 часот).
Во екипата овојпат го нема Даниил Шишкарев кој има повреда на зглобот на ногата. Во тимот за Белорусија патува Мартин Поповски. Во второто полуфинале играат домаќинот на турнирот Мешков и Веспрем.

На досегашните Ф4 турнири Вардар само еднаш не играл во финалето, и тоа беше во сезоната 2014/2015 кога беше четврто пласиран. 

Датум на објава: четврток, 06 април 2017 во 09:42
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар