Првопласираната селекција од овој турнир ќе игра бараж за влез во втората Евро-африканска зона.

За Македонија во Созопол ќе играат: Томислав Јотовски, Димитар Грабул, Горазд Србљак и Шендрит Деари.

Првиот натпревар, „црвено-жолтите" го играат веќе утре против Молдавија.

Состав на групите:

Група А: Ерменија, Бугарија, Грција.

Група Б: Македонија, Исланд, Малта, Молдавија.

Група Ц: Сан Марино, Албанија, Луксембург, Лихтенштајн.

Група Д: Андора, Косово, Ирска, Црна Гора. 

Датум на објава: вторник, 04 април 2017 во 13:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар