Ова за британската тенисерка е нејзин најголем резултат во кариерата.

За турнирската победа таа ќе добие 940.000 долари и од понеделник на ВТА листата ќе биде на седмото место.

Во машкото финале на Мастерсот вечерва ќе играат Рожер Федерер и Рафаел Надал и ова ќе биде нивни 37. меѓусебен дуел. /МИА

Датум на објава: недела, 02 април 2017 во 09:16
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар