Резултат по сетови: 7:6 (11:9); 6:7 (9:11) и 7:6 (7:5).

Ова ќе биде 37.ми меѓусебен дуел на Федерер и Надал, кои првиот меч го одиграа пред 13 години токму во Мајами.

Во првото полуфинале Рафаел Надал го совлада Фабио Фоњини со 2-0 во сетови (6:1 и 7:5 во гемови). /МИА

Датум на објава: недела, 02 април 2017 во 09:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар