Шпанецот беше надмоќен во првиот и го доби со 6:1, додека во вториот се играше порамноправно за на крај да биде 7:5 во гемови.

Надал ќе го игра своето петто финале на овој Мастерс, а негов противник во мечот за трофејот ќе биде подобриот од второто полуфинале во кое се среќаваат Роџер Федерер (Швајцарија) и Ник Кирјос (Австралија). Почетокот на овој меч е еден час по полноќ. 

Датум на објава: петок, 31 март 2017 во 21:35
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар