На првиот дуел од претпоследното 29.коло Анадолу Ефес постигна победа над Олимпијакос со 77:69, а во последниот меч од четврточната програма Барселона беше поуспешна од Макаби со 76:71.

Денеска се играат натпреварите:
Црвена Звезда – Уникс,
Галатасарај – Басконија,
Жалгирис – Милано Армани,
Панатинаикос – ЦСКА Москва и
Реал Мадрид – Фенербахче.

Табела: Реал Мадрид 21-7 (победи-порази), ЦСКА 21-7, Олимпијакос 19-10, Фенербахче 17-11, Панатинаикос 17-11, Анадолу Ефес 17-12, Басконија 16-12, Црвена звезда 15-13, Дарушафака 15-14, Жалгирис 13-15, Барселона 12-17, Галатасарај 10-18, Бамберг 10-19, Макаби 10-19, Уникс 7-21, Милано Армани 7-21. 

Пласман во ТОП 8 фазата досега имаат обезбедено Реал Мадрид, ЦСКА, Олимпијакос, Фенербахче, Анадолу Ефес, Панатинаикос, Басконија. /МИА

Датум на објава: петок, 31 март 2017 во 10:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар