Место меѓу четирите најдобри обезбедија Банвит (Турција), Тенерифе (Шпанија), Монако (Франција) и Венеција (Италија).

Постигнати резултати:

Лудвигзбург – Банвит 53:59 (92:87 прв натпревар),
Сасари – Монако 76:79 (62:73),
Тенерифе – Лион Вилербан 61:51 (62:62) и
Венеција – Каршијака 74:66 (71:74).

Завршниот турнир ќе с еигра од 28-30 април а домаќин ќе биде еден од учесниците на „Фајнл Фор“. /МИА

Датум на објава: четврток, 30 март 2017 во 09:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар