Најзаслужен за триумфот на гостите беше Џон Вол со 37 поени и 11 асистенции.

Резултати на натпревари од НБА лигата одиграни ноќеска:

Кливленд – Вашингтон 115:127,
Далас – Торонто 86:94,
Сан Антонио – Њујорк 106:98,
Портланд – Минесота 112:100,
ЛА Клиперс – Јута 108:95.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 58-14, Сан Антонио 56-16, Хјустон 50-22, Јута 44-29, ЛА Клиперс 44-30, Оклахома Сити 41-30, Мемфис 40-32, Денвер 35-37,..
.
Пласман Источна конференција: Кливленд 47-25 (победи-порази), Бостон 47-26, Вашингтон 45-28, Торонто 44-29, Атланта 37-35, Милвоки 37-35, Индијана 36-36, Мајами 35-37,... 

Датум на објава: недела, 26 март 2017 во 13:10
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар